Panel Dyscyplinarny II

Przewodnicząca

Aleksandra Łysuniak – Strauch

Przewodnicząca Panelu Dyscyplinarnego II Instancji

W roli przewodniczącej Panelu Dyscyplinarnego II Instancji od 2016 roku. Od 2012 roku prowadzi własną kancelarię, w której jest radcą prawnym.

Uczestniczka wielu szkoleń oraz konferencji międzynarodowych z zakresu prawa i przepisów antydopingowych. Prowadziła szkolenia dla zagranicznych instytucji zajmujących się orzekaniem w sprawach antydopingowych w takich krajach, jak: Ukraina, Rosja czy Azerbejdżan. Prelegentka podczas międzynarodowej konferencji organizowanej przez Polską Agencję Antydopingową pn. „Współpraca narodowych organizacji antydopingowych ze służbami i prokuraturą – nowy rozdział w walce z dopingiem w sporcie”.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Miłośniczka aktywnego spędzania wolnego czasu, w szczególności w formie biegów ultra i górskich oraz jazdy rowerowej.

Skład Panelu II Instancji:

dr n. med. Elżbieta Lipska

Doktor nauk medycznych. Specjalistka endokrynologii i diabetologii dziecięcej, chorób dzieci oraz medycyny ratunkowej. Odpowiadała za przygotowanie Polski do Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012 oraz Mistrzostw Europy w piłce ręcznej EHF 2016 w zakresie opieki medycznej i ratownictwa.

Kierowała zabezpieczeniem medycznym oraz organizacją wydarzeń na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas EURO 2012 i w kolejnych latach. Ekspertka Światowej Organizacji Zdrowia.

Współpracowała z Komisją Europejską jako Chief Medical Officer ze strony Polski. Miłośniczka opery i dobrej literatury, laureatka nagrody literackiej Puls Słowa w roku 2021. Od lat kocha zimowe morsowanie.

dr Piotr Łebek

Doktor nauk prawnych, radca prawny. Arbiter w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim, wiceprzewodniczący Sądu Polubownego ds. piłki ręcznej przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Komisarz PGNiG Superligi w piłce ręcznej mężczyzn i kobiet.

Wieloletni wykładowca Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego oraz uczestnik prac legislacyjnych związanych z rozwojem prawa sportowego w Polsce (m.in. ustawa o sporcie, ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych).

Mikołaj Pedrycz